SKU87167325373324 250618
sold 1
Harga Satuan/Unit*
Rp 4.000.000,00
| unit | Unit |
| product-origin | Produk Dalam Negeri |
| product-tkdn-value | |
| product-particular | Bukan Produk Khusus |
| product-weight | 5.5 Kg |
| product-length | 95 cm |
| product-width | 55 cm |
| product-height | 8 cm |
Spesifikasi TV Sharp 43 Inch 2T - C43GH3000I : Full-HD Resolution with HDR Frameless Design Google TV with Google Assistant Chromecast & Mirroring Built-In Smooth Operation with Clear Cache SPECIFICATION Screen Size 43" TV Tuner Digital 3D Technology No Smart tv Yes Display Type Flat Smart Platform Google TV Number of HDMI Inputs 2 Number Of USB Port(s) 2 Resolution 1920 x 1080
| Ukuran Layar | 43 inch |
| Jenis Layar | LED |
| Resolusi Layar | 1920 x 1080 |
| Fitur WiFi (Ya/Tidak) |
Tidak aktif lebih dari 30 hari
NIB Perusahaan
0401220009803
Skala Usaha
MikroPerbandingan Produk (0/3)
Copyright mbizmarket.co.id © 2026. All rights reserved.