SKU90963435711413 251029
sold 1
Harga Satuan/Unit*
Rp 4.610.000,00
| unit | Unit |
| product-origin | Produk Import |
| product-particular | Bukan Produk Khusus |
| product-weight | 8 Kg |
| product-length | 95 cm |
| product-width | 55 cm |
| product-height | 81 cm |
SHARP LED Google TV 43 inch 4T-C43HJ6000i / 4TC43HJ6000i 4K Frameless Google TV with Dolby Vision & Atmos [Fitur Produk] - 4K Resolution with Dolby Vision & Atmos - Google TV with Google Assistant - Game Mode ( ALLM & VRR ) - Living Camera & Azan Reminder Apps - Solar Remote - Screen Size (Diagonal) : 43'' - Resolution : 3840 x 2160 - Hdr 10 : Yes - Engine : V7 Revelation Processor - Colour Enhancement : Ultra Clarity Display - Brightness Enhancement : No - Contrast Enhancement : No - Motion Enhancement : MEMC . ALLM . VRR - TV Receiving System (Digital)" : DVB-T2 - TV Receiving System (Analogue) : PAL-B/G, -D/K, -I, SECAM-B/G, -D/K, -K/K1 - Video Colour Systems : PAL, SECAM, NTSC 3.58, NTSC 4.43, PAL 60 - Antenna Booster : Yes - Output Power : 20W ( 10W + 10W ) - Surround : Digital Surround - Decoder : Digital Amp - Sound Enhancement Dolby Atmos . DTS - Platform : Google TV 14 - Browser : Yes ** - Youtube : Yes - Voice Search : Google Assistant - Others : Sharp Living Camera . Azan Reminder . Solar Remote - Mirroring / Casting : Chromecast - Wallpaper Mode : Yes - Comfort Mode : Yes - Child Timer : No - Eco Mode : Yes - Slim Design : Yes - HDMI : 4 ( eARC Port 2 ) - Video In : 1 - USB Movie : 2 - SD Card Slot : No - Ethernet LAN : Yes - Wireless LAN : Yes - Bluetooth Yes - Digital Audio Output : Yes - Headphone : 1 - PC Input ( D-Sub 15 Pin ) : No - RS-232C : No - Power Consumption : 90 W - Dimension Without Stand ( mm ) : 958 x 557 x 81 - Dimension With Stand ( mm ) : 958 x 629 x 232 - Weight Without Stand ( kg ) : 7 - Weight With Stand ( kg ) : 8
| Ukuran Layar | 43'' |
| Jenis Layar | LED |
| Resolusi Layar | 3840 x 2160 |
| Fitur WiFi (Ya/Tidak) | Ya |
Aktif kemarin
NIB Perusahaan
0203010141646
Skala Usaha
-Perbandingan Produk (0/3)
Copyright mbizmarket.co.id © 2026. All rights reserved.